وکیل طلاق

وکیل طلاق چه کسی است؟

وکیل طلاق فردی است که با اطلاع و علم شرایط و قوانین جاری کشوری این امکان را دارد که از روش های قانونی سریع برای احقاق حق زوجین جهت دادخواست طلاق اقدام کند. وکیل طلاق با در نظر گرفتن عدم طرفیت هر یک از زوجین باید به نحوی درست وکالت کرده تا با کمترین خسارات مالی و روانی دادخواست طلاق انجام شود.

وکیل طلاق به عنوان نماینده می تواند در دادگاه حضور یافته و تمامی فرایند زمانی از زمان تحویل دادخواست تا حصول نتیجه دادگاه را بدون حضور طرفین انجام دهد.

لیست خدمات وکیل طلاق - اسلامشهر

انجام تمامی امور مربوط به دعاوی خانوادگی

وکیل طلاق توافقی

این طلاق بر طبق توافق طرفین و تحت شرایط قانونی مدنی کشور به درخواست زوجین انجام می شود. وجود شرایط دیگر نظیر نفقه، مهریه، جهیزیه و فرزند در این طلاق مورد بررسی قرار می گیرد.

وکیل طلاق غیابی

این خدمات شامل انجام صفر تا صد طلاق غیابی تحت قوانین جاری بدون حضور هر یک از طرفین و تنها از طریق حضور وکیل در محاکم قضایی می باشد.

وکیل خانواده

وکیل طلاق کیست؟

تعریف طلاق

طلاق در تعریف حقوقی انحلال و بر هم زدن عقد نکاح با تشریفات ویژه بر طبق شرایط قانونی مندرج در قانون مدنی است. وکیل طلاق با توجه به مفاد قانونی مدنی زوجین و با در نظر گرفتن شرایط جاری بدون اغماض وکالت طلاق را انجام می دهد تا زوجین از هم جدا گشته و به زندگی خود برگردند.

 

مطابق ماده 1133 قانون مدنی: ایران که بر مبنای شرع مقدس اسلام وضع گردیده مرد هرگاه بخواهد می­تواند زوجه دائمی خود را طلاق دهد.

ولیکن نباید مرد هرگاه اراده نمود بتواند صیغه طلاق را جاری کند لذا مقنن در جهت تغییر اطلاق این ماده، جهت محدود کردن حقوق مرد و حفظ حقوق زنی که همسرش قصد طلاقش را دارد تشریفات خاصی را در نظر گرفته که برخی جنبه آمره دارد از جمله جاری شدن طلاق به صیغه طلاق حضور و شهادت دو مرد عادل- حضور حکم یا داور در اختلافات خانوادگی تلاش برای اصلاح ذات البین و ایجاد زمینه تفاهم بین زوجین و مراجعه به دادگاه خانواده حتی در صورت طلاق توافقی و در واقع هدف مقنن از الزام زوجین جهت مراجعه به دادگاه جلوگیری از وقوع طلاق­های بی­مورد و اصلاح ذات البین است. قانون­گذار جهت طلاق شرایطی برای طرفین ذکر کرده است .

اقسام طلاق و شرایط آن

طلاق توافقی، طلاق غیابی دو رکن اصلی طلاق هستند. هر یک از زوجین در صورت تراضی می توانند بسته به دوری و یا نزدیکی از نظر اقامت یکدیگر درخواست طلاق در هر یک از دو رکن اصلی را دهند. در طلاق غیابی نیازی به حضور زوجین در دادگاه نیست و کار توسط وکیل طلاق بین 20 تا 40 روز کاری انجام می شود.

مباحثی مانند تامین و حفظ نفقه، مهریه، جهیزیه و فرزند در کنار طلاق توافقی و غیابی وجود دارد که باید توسط وکیل با توجه به شرایط وقوع طلاق مورد بررسی و متناسب شرایط آنها دادخواست به دادگاه ارایه شود. برای ارایه درخواست در قانون جدید حضور و شرکت در کلاس مشاوره در شواری حل اختلاف از الزامات اصلی محسوب می شود. چرا که باید دلیل افتراق توسط دادگاه صادر شود تا ادامه مراحل طلاق میسر شود.

 

در ماده ۱۱۳۴ قانون مدنی آمده: طلاق باید به صیغه طلاق و در حضور لااقل دو نفر مرد عادل واقع گردد. گفتنی است که برای پذیرفتن شهادت این دو شاهد وجود شرایطی الزامی است.

حق طلاق به عهده کیست؟

ماده ۱۱۳۳ قانون مدنی حق طلاق را به مرد واگذار کرده است. مگر اینکه در زمان عقد این حق به زن داده شود. در زمان عقد به صورت شرط ضمن عقد در سند ازدواج این حق درج می شود.

یا اینکه مرد به یکی از دفاتر اسناد رسمی مراجعه کرده و وکالت در طلاق به همسر خود اعطا کند. اما دلیل بر اینکه مرد نتواند در صورت دادن حق طلاق به زن از حق و حقوق قانونی خود در طلاق نیز بهره مند است و هر زمان بخواهد می تواند درخواست طلاق دهد.

شاهدان طلاق چه شرایطی دارند؟

 

مرد بودن هر یک از شاهدین الزامی است. و حتما از سن قانونی برای شاهد بودن برخوردار باشد. عادل بودن یکی دیگر از شرایط قبول شهادت است چرا که عادل بودن به این معنی است که اهل گناه نبوده و اصراری هم بر گناه سغیره و کبیره نداشته باشد.

جدا از آن شاهد باید زن و شوهر را بشناسد. شناخت نه این معنی که تمام اسرار شخصی زوجین را بداند بلکه در حد شناخت عادی نیز کفایت می کند.

شرایط طلاق توافقی چیست ؟

طلاق توافقی بسته به توافق زوجین ممکن است متفاوت باشد. به این صورت که در صورت وجود فرزند و در قبال واگذاری حق بچه مهریه بخشیده شود یا زوجین قبول کنند با دادن مهریه حق فرزند را نادیده گرفته و فرزند برای مرد باشد. تمام توافق انجام شده در طلاق توافقی به صورت مکتوب به امضای زوجین می رسد تا بعدا اختلافی پیش نیاید. اینکار بهتر است در حضور وکیل طلاق با تابع شرایط قانونی انجام شود.

 

طبق قانون هیچ زوجی برای اجرای هیچ کدام از زیر مجموعه های طلاق ( طلاق از جانب مرد، طلاق از جانب زن و طلاق توافقی) نمی تواند خودسرانه به دفاتر ثبت طلاق مراجعه نماید. و اجرای این حکم حتما نیازمند طی شدن مراحل و صادر گشتن رای از دادگاه است. از سوی دیگر هیچ دفترخانه ای نمی تواند صیغه طلاق توافقی را جاری نماید. مگر به شرط صدور رای دادگاه

 

وکیل برای فسخ نکاح در اسلامشهر

انحلال و بر هم زدن عقد نکاح فقط به دو روش امکان پذیر است. هر دو روش تابع شرایط و قوانین خاص خود هستند که باید حتما و باید توسط وکیل طلاق مجرب در اسلامشهر دادخواست و توسط دادگاه انجام شود. اما اینکه چگونگی فسخ عقد نکاح تابع چه شرایطی است در ادامه بیشتر اطلاع رسانی می کنیم.

بسته به استمراری بودن یا دوره ای بودن عقد نکاح هر کدام تابع آثار حقوقی متفاوتی هستند. فسخ عقد نکاح تابع شرایط اثبات عیب در زوجین یا فریب دادن بعد از عقد نکاح است. باید اثبات شود که هر یک از زوجین قبل از ازدواج با استفاده از فریب قصد لاپوشانی عیب خود چه رفتاری و روانی یا جسمی را داشته باشد. در این صورت می توان با مراجعه به شرایط خیار تدلیس دادخواست فسخ نکاح را داد.

این عیب شامل ناباروری، عیب در دستگاه تناسلی، عیب در روان و مغز، جذام، برص، افضا یا نابینایی و زمین گیر بودن را شامل می شود. در تمامی موارد اگر زن باکره مانده باشد تابع شرایط دیگری است و اگر دخول انجام شده باشد آن نیز تابع شرایطی است که باید از طریق وکیل خانواده خوب در اسلامشهر انجام شود.

چه مدارکی برای درخواست فسخ نکاح لازم است؟

زوجین لازم است ابتدا یک نسخه کپی از تصویر سند ازدواج خود را داشته باشند. سپس با استفاده از اوراق هویتی و عابر بانک نسبت به هزینه پرداخت دادرسی اقدام کنند. اینکار توسط زوجین بدون وکیل ممکن است زمان بر و شامل هزینه زیادی شود. لذا پیشنهاد می شود از یک وکیل خوب طلاق برای اینکار استفاده شود.

در تمامی مراحل دادرسی تا قبول دادخواست طلاق لازم است استماع شهادت شهود انجام شود. سپس با جلب نظر کارشناس از طریق استعلامات قانونی و تامین برگه های پزشکی قانونی و تحقیقات محلی با بررسی اتیان سوگند و دلایل و منضمات دیگر دادخواست به دادگاه ارایه شود. تمام این مراحل یدون حضور وکیل خوب خانواده طولانی و بسیار فرسوده خواهد بود.

 

وکیل خانواده در اسلامشهر

قبول کلیه دعاوی مرتبط با حقوقی و کیفری، اجاره سند و تامین دلیل، امور مربوط به دادگاه خانواده و تنظیم اوراق قضایی به همراه خدمات رایگان مشاوره حقوقی با 14 سال سابقه درخشان

وکیل اجاره سند - هادی پور