بهترین وکیل مهریه در اسلامشهر

وکیل مهریه

اقدام به موقع و سریع بدون اتلاف زمان در مطالبه مهریه با امکان توقیف اموال و دارایی برای جلوگیری از فرار و اعسار از پرداخت مهریه توسط مرد نیاز به یک وکیل خوب برای دادخواست طلب مهریه از دادگاه است.

وکیل مهریه کمک می کند بدون حضور در سالن های دادگاه در سریعترین زمان حق و حقوق قانونی خود را درخواست و از آن استفاده کنید.

لیست خدمات وکیل مهریه - اسلامشهر

انجام تمامی امور مربوط به دعاوی خانوادگی

مهریه چیست؟

مهربه به مقدار مالی گفته می شود که در زمان عقد قرارداد ازدواج تعیین و مکتوب می شود. مهریه حقی است که تمام ان باید بدون کم و کاست نسبت به زوجه توسط مرد پرداخت شود. مهریه ربطی به زمان طلاق ندارد و در صورتی که زن بخواهد فقط مهریه را طلب کند می تواند درخواست طلب مهریه را از دادگاه نماید و مرد موظف است آن را بپردازد.

سکه،  طلا، ملک، پول و غیره می تواند به عنوان مهریه تعلق بگیرد به گونه ای که مقدار آن مشخص باشد. مهریه به محض عقد قرارداد مطابق آنچه در دفتر ثبت ازدواج نوشته می شود قابل وصول و نتیجه است.

حق مهریه برای زوجه باکره

برای زوجه باکره حق مهره به صورت نصف تعلق می گیرد. چنانچه قبلا مهریه به او پرداخت شده باشد در صورت درخواست طلاق از طرف زن باید نصف مهریه دریافت شده را به مرد پرداخت کند. لازم به توضیح است اگر در زمان عقد قرارداد مهریه تعیین نشود عملا ازدواجی صورت نمی پذیرد.

وکیل خوب مهریه در اسلامشهر

وکالت مهریه یک کار تخصصی و نیاز به دقت زیاد در دادخواست می باشد. با توجه به تغییرات زیادی که در قانون مهریه صورت پذیرفته یک وکیل خوب مهریه باید تسلط کافی به قوانین جدید مهریه داشته باشد تا بتواند دادخواست قابل قبولی به دادگاه برای احقاق حق زن داشته باشد.

وکیل مهریه به کوتاه کردن فرآیند دادخواست تا حصول نتیجه در غیاب موکل امور مربوط به آن را انجام خواهد داد. در این صورت وکیل مهریه به شناخت ضعف و قوت های قانونی سعی می کند تا مرد از طریق های مختلف از استرداد مهریه فرار نکرده و تمام دیون خود را به زن پرداخت کند.

مطالبه مهریه با مناسب ترین تعرفه حق الوکاله

گرفتن حق الوکاله بر اساس تعرفه است اما پیش می آید که برخی از وکلا هزینه های بیشتری نسبت به تعرفه از موکل خود دریافت می کنند اما در این بین وکلایی هم هستند که شرایط اقتصادی موکل را درک می کنند و هزینه ی منصفانه ای را دریافت می کنند.

برای مطالبه مهریه نیاز به پرداخت هزینه بالای نیست ، شما می توانید از طریق موسسه حقوقی حقیقت طلب ایرانیان با مناسب ترین حق الوکاله مطالبه مهریه را انجام دهید.

مهریه تا ۱۱۰ سکه

طبق قانون جدید مهریه، هرمقدار مهریه که ثبت بشود زوجه می تواند اقدام به درخواست مهریه در دادگاه کند، تا ۱۱۰ سکه طلا محکومیت مالی دارد و اگر مردی نخواهد مهریه را بپردازد و نسبت به پرداخت آن بی توجه باشد و همچنین شرایط مالی هم نداشته باشد راهی زندان می شود.

در دادگاه تنها ۱۱۰ سکه پرداخت می شود و اگر مرد تمکن مالی داشته باشد نقدا و تماما دادگاه مهریه را خواهد گرفت. برای دریافت مشاوره و اطالاعات کامل تر می توانید با متخصصین موسسه حقوقی حقیقت طلب ایرانیان تماس بگیرید.

چطور مهریه را پرداخت نکنیم؟

پرداخت مهریه یکی از حقوق قانونی زن است، و مرد در زمان عقد متعهد می شود که آن را پرداخت کند و تنها زمانی امکان این وجود دارد که مهریه پرداخت نشود که زن مهریه را باطل یا فسخ کند.

یک جمله ی کلیشه ای وجود دارد که همه می گویند:(مهریه را کی داده ،کی گرفته ) و همین سبب می شود افراد بدون توجه به عواقب مهریه های سنگین تعیین کنند و این افراد ممکن است برای فرار از مهریه کار های گوناگونی انجام دهند مانند اینکه اموالشان را به نام شخص دیگری بزنند که این کار مجازات قانونی در پی خواهد داشت.

با ابتلا به چه بیماری هایی مهریه به زن داده نمی شود؟

اگر عقد باطل شود مهریه در آن صورت پرداخت نمی شود و با داشتن این بیماری ها مهریه پرداخت نمی شود:

زمانی که تکه استخوانی در دهانه رحم باشد.
مبتلا به بیماری جنون ادواری باشد .
مبتلا به بیماری باشد که درمانی برایش نباشد مانند جذام.
هر دو  چشم نابینا باشد.
مبتلا به بیماری برص باشد که لاعلاج است.
مهریه زن در صورت ورشکستگی مرد
  در زمانی که مرد ورشکست شده باشد و زن  قصد دریافت مهریه خود را داشته باشد  دادگاه مقدار مشخصی از اموال مرد را به زن خواهد داد  و از آنجایی که قوانین مرتبط به ورشکستگی پیچیده است شما می توانید با موسسه حقوقی حقیقت طلب ایرانیان اقدام به مشورت کنید.

راه های درخواست مهریه و توقیف اموال همسر

زن برای دریافت مهریه از طریق دفتر قضایی دادخواستی به دادگاه تقدبم می کند و یا می تواند از طریق دفتر های ثبت ازدواج این کار را انجام دهد و سپس مراحل رسیدگی به این در خواست صادر می شود و زمانی که دادگاه حکم برای پرداخت مهریه صادر می کند مرد باید اقدام به پرداخت کند و اگر توانایی پرداخت نداشته باشد باید دادخواست اعسار را دادگاه بدهد. اگر مرد توانایی پرداخت داشته باشد اما نخواهد مهریه را بپردازد زن می تواند با معرفی اموال مرد برای توقیف آن اقدام کند و دادگاه از اموال موجود مهریه را پرداخت خواهد کرد.

مدارک لازم برای در خواست مهریه

مدارک لازم برای دریافت مهریه عبارت است از:

  • شناسنامه
  • کارت ملی
  • سند ازدواج و نامه دفتر خانه ثبت ازدواج
  • ثبت نام در سامانه ثنا

مزایای مشاوره با وکیل مهریه موسسه حقیقت طلب ایرانیان

همه می دانیم استفاده از افراد با تجربه و تبحر در ارایه درخواست مهریه از دادگاه سرعت کار را بالا برده و از دلایل و ضمایم معتبری می توان در کوتاه ترین زمان مهریه را اجرا کرد. با توجه به نوع مهریه از نظر عندالمطالبه و هم عندالاستطاعه لازم است تحت شرایط و قانون مندرج هر بخش اقدام به ثبت دادخواست نمود.

اما مزایای استفاده از وکیل حرفه ای حضانت فرزند در اسلامشهر به موارد زیر می توان اشاره کرد.

  • کمترین زمان گرفتن مهریه از شوهر
  • انجام مراحل اداری و قانونی بدون حضور زن در دادگاه
  • اقدام و تسریع از توقیف اموال شوهر
  • رد درخواست اعسار در صورت دفاع شوهر از دادن حق مهریه
 

وکیل خانواده در اسلامشهر

قبول کلیه دعاوی مرتبط با حقوقی و کیفری، اجاره سند و تامین دلیل، امور مربوط به دادگاه خانواده و تنظیم اوراق قضایی به همراه خدمات رایگان مشاوره حقوقی با 14 سال سابقه درخشان

وکیل اجاره سند - هادی پور